Bilinpa İnşaat Patronline
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
KARŞIYAKA BEST WESTERN PREMIER OTEL
Samsun Towers
Denizli Pamukkale Üniversitesi
Doğa Koleji
Hidden Bay Otel
İzmir Kent Hastanesi
Şanlıurfa
xxx
AVRUPANIN EN İYİ YALITIM MALZEMESİ İZOLUX'E ÖZEL ŞEKERBANK'TA ÖZEL EKO KREDİ %0,50 -----

  

 

Polat Tower'da yangın!

Mecidiyeköy'deki 42 katlı Polat Tower'da yangın çıktı...

     Beşiktaş Fulya’da bulunan 42 katlı Polat Tower binasında çıkan yangın kontrol altına alındı. Edinilen bilgiye göre, Fulya’da bulunan 42 katlı Polat Tower'da henüz nedeni bilinmeyen bir yangın çıktı.

     

     Binanın dış cephe izolasyon sisteminde çıktığı belirlenen yangın, kısa sürede büyüyerek binanın önemli bir bölümünü etkisi altına aldı. Olay yerine çevre ilçelerden çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri yangına dışarıdan köpükle müdahale ederken, özel donanımlı ekipler de yangına içeriden müdahale etti.

     Yangın dolayısıyla Polat Tower’ın hemen yanındaki bir özel hastane ve benzin istasyonu da tedbir amaçlı boşaltıldı. Yangında rüzgarın da etkisiyle binadan kopan parçalar sebebiyle çevredeki çok sayıda araç yangından zarar gördü. İlk belirlemelere göre yaralı ve ölünün bulunmadığı yangında, çevredeki bazı vatandaşların dumandan etkilendiği öğrenildi

  

 KADİR TOPBAŞ: 

İstanbul'a yapılan gökdelenlerde yanıcı malzemelerden mümkün mertebe kaçınılması gerekiyor.”

 

Olayla ilgili yaptıkları değerlendirmede, Adnan Polat'ın kendisine, ''Bu, İstanbul'daki gökdelenlere bir uyarı, buna göre dikkat edilmesini, yapılarımızın buna göre yapılmasını bize gösteriyor'' dediği bilgisini veren Topbaş, kendilerinin de buna katıldığını aktardı.

 

  http://www.haberturk.com/video/haber/izle/polat-towerda-yangin/63999